Scenariusz #2. Analiza trendów branży mebli biurowych

STREFY CO-CREATINGOWE

Scenariusz #2. Analiza trendów branży mebli biurowych

STREFY CO-CREATINGOWE

STREFY
CO-CREATINGOWE

1. Domowa przytulność

Pracownikowi zajmującemu się kreowaniem potrzebne będzie otoczenie inspirujące. Pożądane będą rozwiązania, które holistycznie postrzegają współtworzenie człowieka przy zastosowaniu cyfrowych narzędzi. Epoka przemysłu 4.0 sprawi, że wykonywanie większości zadań będzie wymagało wprowadzenia w strefę technologii i cyfryzacji, które stoją w opozycji do relaksu i wyłączenia umysłowego.

Jakie produkty mogą odpowiadać na te potrzeby?Miejsce to powinno być na tyle elastyczne, żeby spełnić funkcję energetyzującą i relaksującą jednocześnie. Modułowe meble mogą wykorzystywać ciepłe barwy, miękkie tkaniny oraz liczne dodatki czerpiące inspiracje z wyposażenia przytulnego domu. W strefach co-creatingowych mogą pojawić się także podwieszane krzesła, które w zależności od potrzeb mogą znajdować się w jednej, nieruchomej pozycji lub wykonywać delikatny ruch bujania.

Materiały dostępne już wkrótce!
Dowiedz się więcej

2. Siła tkwi w zespole

Już dziś znaczna część pracy biurowej oparta jest na kooperacji z innymi pracownikami. Rola pracy zespołowej nieustanie rośnie, szczególnie w zadaniach koncepcyjnych, ponieważ pozwala uwzględnić szerszą perspektywę i pozytywnie wpływa na efektywność. Współpraca, niezbędna do wymiany energii, kreowania pomysłów i ich wdrażania zaowocuje przyszłością opartą na współtworzeniu, a tym samym produktami dedykowanymi zespołom.

Jakie produkty mogą odpowiadać na te potrzeby?
Strefy inspirowane pierścieniem benzenowym są zbudowane z modułów łączących się w jedną przestrzeń na planie heksanu. W centralnym punkcie znajduje się okrągły stół. Moduły pierścienia będzie można łączyć w dwójkach, trójkach lub szóstkach. Każdy część heksanu wyposażona będzie w pojedyncze miejsce siedzące oraz wycinek okrągłego stołu z możliwością rozłożenia w jedną i drugą stronę, żeby zapewnić „kompletność” miejsca pracy przy łączeniu mniejszej ilości  modułów.

Dowiedz się więcej

3. Dynamiczne strefy

Coraz szybszy przepływ informacji przyczynia się do szybkich zmian otoczenia zewnętrznego, które zaburzają stan wewnętrznej równowagi firmy. Wyzwania stawiane przez dynamiczne otoczenie prowadzą do rosnącej różnorodność zadań, a tym samym zwiększonej mobilności w miejscu pracy. Produkty przyszłości powinny uwzględniać interakcje człowieka z otoczeniem, a więc muszą dostosowywać się tak szybko, jak zmieniają się potrzeby pracowników.

Jakie produkty mogą odpowiadać na te potrzeby?
Strefy co-creatingowe, to miejsca, w których podziały wewnętrzne będą płynne Ruchome moduły mogą umożliwić sprawne przegrupowanie za pośrednictwem aplikacji cyfrowych. Strefy będą oparte na technologii IoT. Poszczególne moduły wykorzystując systemy nawigacyjne  samodzielnie ustawiają się w zależności od potrzeb użytkowników.

Dowiedz się więcej

4. Kreatywne zawody

W przyszłości połowa istniejących stanowisk pracy będzie przechodziła intensywną zmianę związaną z postępem technologicznym. Ludzie w nowej rzeczywistości odnajdą się między innymi na stanowiskach wymagających nieszablonowego myślenia. Chcąc pobudzić pracowników do nieschematycznej spekulacji nalży projektować otoczenia inspirujące. W związku z tym, że kreatywność często pobudzana jest przez spontaniczną interakcję,  produkty przyszłości powinny tworzyć okazję do przypadkowych spotkań.

Jakie produkty mogą odpowiadać na te potrzeby?Chcąc wesprzeć użytkowników w nawigacji po biurze stworzony zostanie system ścieżek, który będzie wyznaczał drogi dotarcia do stref współpracy. System ścieżek będzie wykorzystywał mobilne ścianki działowe. Chcąc dodatkowo pobudzić kreatywność można zastosować strategię tworzenia nadmiarowych korytarzy, gdzie dochodzi do współdziałania wśród pracowników.